זה הולך להיות כיף….

כמו שוטה טוב אתחיל בנבואה – Mumford & Sons הולכת להיות הדבר הגדול הבא! אבל לא מאלה שעשו אלבום או שניים טובים ונעלמו.
הלהקה הזאת הולכת להישאר – וטוב שכך. מכמה עשרות אלפים של צפיות בווידאוים שלהם ביו טיוב לפני חודשיים היום הם בכמה מיליונים. וזה ממש עניין של זמן עד שהם משתלטים על גלגל”צ ושאר תחנות האשפה של הרדיו הישראלי.

את ההמלצה עליהם קיבלתי מאחי היקר שראה אותם כחלק ממופע רוק אירופי שנערך בבלגיה. הם הופיעו שם עם עוד עשרות אמנים. וכשביקשתי ממנו מוזיקה לאייפון הוא שם אותם בין שאר אמנים מעולים אחרים. וכך מבלי להתייחס יותר מדיי להמלצות שלו העמסתי את האייפון במוזיקה והכל טוב.

ואז ביום סגרירי אחד, בסמסטר חורף שהעברתי את חלקו באוניברסיטה העברית, עשיתי סיבוב סידורים על הקטנוע בירושלים בסוף היום, והיה חושך, והיה קר ומלנכולי ואז קפץ השיר הזה באוזניות שבקסדה תוך כדיי רכיבה…

אז עשיתי עליו קצת repeat, והתחלתי לנגן את האלבום הראשון והיחיד שלהם נכון להיום Sigh No More. האלבום הזה פשוט מעולה ואם תתעמקו לא תמצאו אפילו לא שניה אחת של מוזיקה בינונית ומטה – הכל פשוט מצוין!
אז מכיוון שרשומה (post) זה הינו מחווה ללהקה המצוינת הזאת וכבר שמענו את השיר העצוב שבדיסק נעשה סיבוב חד לשיר קצבי ופולקי למהדרין.

מהקליפ הקודם טעמנו קצת מהלהקה בלייב. וכאן המקום לציין שמשיטוטים ברשת הלהקה פשוט מתעוררת עוד יותר בהופעות וגם מאנשים שהיו שם – אחלה פרפורמרים!

זוהי להקה בריטית מלונדון בסגנון אינדי-פולק בריטי (אם יש דבר כזה). הסולן, מרקוס ממפורד עם הקול הכאילו לא זמר לא מפספס ונותן לשירים ממד גס ואמיתי וחודר – רוק סטאר!
כל אחד מהחברים בלהקה פשוט שולט שליטה מוחלטת בכלי הנגינה שלו ופשוט מנגנים טוב, שימו לב שאין בלהקה מתופף ויש את הגיטרתוף האמריקאית הזאת שנותנת חתיכת בום לשירים. פשוט שווה לשמוע את האלבום הזה.

לסיום, וידאו משיר שלא נכנס לאלבום – ואין לי מושג מה הסיבה.

Advertisements